V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Raus odchází z čela Českého rozhlasu Plus

Dosavadní šéfredaktor stanice mluveného slova Daniel Raus v rozhlasu končí s červencem.

Daniel Raus

Daniel Raus

Doplněno 25. 5. v 15.35

K 31. červenci odejde z Českého rozhlasu Daniel Raus, dosavadní šéfredaktor stanice mluveného slova Český rozhlas Plus. „Ano, je to pravda,“ potvrdil Médiáři. „Rozhodl jsem se odejít z rozhlasu poté, co mi vedení oznámilo, že od listopadu se mnou nepočítá jako se šéfredaktorem Plusu. K přípravě rozšířeného schématu navíc nebyla stanice přizvána, což považuji za nešťastné. Protože stanici Plus ještě stále reprezentuji, vidím pro sebe jako jediné schůdné řešení odchod z rozhlasu. A to i přesto, že jsem dostal ze strany vedení nabídku jiné vedoucí pozice,“ popsal.

„Je to moje rozhodnutí, které, jak víte, souvisí s koncepcí rozšiřování Plusu,“ napsal už minulý týden svým kolegům. „Doufám, že typ žurnalistiky, ve který společně věříme, se bude na Plusu dále rozvíjet,“ sdělil jim také. Odchod posléze potvrdil i Český rozhlas. „Dan Raus odchází k 31. červenci z vedení stanice Plus. Český rozhlas si váží jeho profesních zkušeností, nabídl mu proto jinou vedoucí pozici. Pan Raus ji nicméně nepřijal a na vlastní žádost opouští k 31. červenci i Český rozhlas,“ informoval mluvčí Jiří Hošna. Rausův nástupce má být teprve vybrán. „Jméno nástupce, který stanici Plus povede, je zatím v jednání,“ podotkl Hošna.

Český rozhlas Plus vznikl v březnu 2013 jako nástupce zpravodajského Rádia Česko, publicistické „Šestky“ a digitální stanice Leonardo, zaměřené na vědu a techniku. Minimálně zpočátku byl pokračováním hlavně Šestky, zatímco charakter zpravodajského Česka pominul. Český rozhlas Plus zatím vysílá na středních vlnách a také digitálně od 16 do 24 hodin, na VKV je přítomný pouze jako blok od 6 do 10 a od 17 do 20 hodin na Českém rozhlasu Regina v Praze a okolí. Letos na podzim se má stanice rozšířit do analogového éteru a pokrýt většinu republiky, až 80 %. Spolu s tím se očekává zmíněná úprava programu.

Raus dělal od roku 2004 pracoval v Českém rozhlase 6, nejdřív vedl redakci náboženského vysílání Českého rozhlasu, poté se stal šéfredaktorem Šestky. Předloni se pak stal šéfredaktorem Plusu.