Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Redaktor Maximu zadržen policií. Zkoušel, jsou-li si symboly komunismu a nacismu rovny

Redaktora měsíčníku Maxim Ivana Brezinu a produkční časopisu Nelu Dubákovou dnes zadrželi policisté v Semilech, když dvojice pod pěticípou komunistickou hvězdou rozvinula plátno se svastikou. Komunistická hvězda podle policie zákon neporušuje, duo z Maximu tedy zajímalo, jak posoudí nacistický symbol.

Nela Dubáková a Ivan Brezina v Semilech. Foto: Maxim

Nela Dubáková a Ivan Brezina v Semilech. Foto: Maxim

„Podle policie je komunistická mozaika na semilském náměstí nezávadná, protože ‚rudá pěticípá hvězda je považována za symbol komunismu, je to však i tradiční symbol svobody‘. V tom případě ale musí uznat i to, že ‚svastika je považována za symbol nacismu, je to však i tradiční náboženský symbol používaný mj. v hinduismu a buddhismu‘,“ uvedl Maxim na Facebooku.

„Má platit padni komu padni,“ argumentuje redakce v následné diskusi, že policie má měřit jedním metrem. Reakce policistů zatím svědčí o opaku.