V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Redaktorka Českého rozhlasu Milada Richterová zvolena za TOP 09 novou radní pro vysílání

  • ČTK
  • 26. 09. 2012 08:46

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude znovu kompletní. Sněmovna do ní v úterý vybrala dlouholetou redaktorku Českého rozhlasu Miladu Richterovou, která kvůli tomu už v tomto veřejnoprávním médiu působit nebude. V tajných volbách porazila kandidáta Věcí veřejných Daniela Barteka, který neuspěl už při červnovém pokusu o doplnění rady.

Richterovou formálně navrhl poslanecký klub TOP 09 a Starostové místo poslanců kolem vicepremiérky Karolíny Peake ze strany Lidem, která nemá ve sněmovně svou oficiální frakci. ČTK to řekl místopředseda STAN Stanislav Polčák.

Někdejší zástupkyně šéfredaktora stanice Rádio Česko musela v rozhlasu skončit už kvůli nominaci politickým uskupením, neboť podle šéfredaktora stanice Jana Pokorného to není slučitelné s prací v Českém rozhlase. „Teď si vybírá dovolenou, pak dá výpověď,“ řekl Pokorný před dvěma týdny serveru Lidovky.cz.

Richterová byla zvolena 102 ze 145 hlasů. Její šestileté funkční období začne dnem, kdy ji členkou rady jmenuje předseda vlády Petr Nečas (ODS).

Třináctičlenná rada je správním úřadem, který vykonává státní správu ohledně rozhlasového a televizního vysílání. Dohlíží na zachovávání a rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání, dbá na jeho obsahovou nezávislost. Uděluje a odnímá licence pro provozování vysílání. Rada rovněž uděluje rovněž pokuty.