Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Ředitel Českého rozhlasu Duhan odvolal náměstka Šestáka, nahradil ho Ladislav Musil

  • ČTK
  • 31. 05. 2012 16:41

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan odvolal po vzájemné dohodě náměstka pro správu a provoz Oldřicha Šestáka. Ve funkci ho od 18. června nahradí Ladislav Musil. Duhan to dnes uvedl na schůzi Rady ČRo. Šesták funkci zastával od loňského listopadu.

Ladislav Musil. Foto: Český rozhlas

Ladislav Musil. Foto: Český rozhlas

„Od nového náměstka očekávám nové myšlenky a nové impulzy pro další práci Sekce správy a provozu a jsem přesvědčen, že v jeho osobě získává Český rozhlas díky jeho zkušenostem výraznou posilu,“ řekl Duhan.

Musil v posledních letech působil jako nezávislý konzultant. Vystudoval ekonomiku na Technické Univerzitě Ostrava. Dříve pracoval v managementu řady firem, například v České poště a Tatře Kopřivnice.

Sekce správy a provozu je jednou ze tří základních sekcí Českého rozhlasu a zahrnuje Ekonomický odbor Odbor techniky, Odbor správy a majetku a Útvar rozhlasových poplatků.