V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Ředitel Dvořák přiblížil nové schéma ČT1, nejsledovanějšího programu České televize

Jedinou zatím oznámenou novinkou je seriál mimo jiné o seniorech Život je ples. Foto: Česká televize

Jedinou zatím oznámenou novinkou je seriál mimo jiné o seniorech Život je ples. Foto: Česká televize

Generální ředitel České televize Petr Dvořák chce zjednodušit programové schéma ČT, aby bylo přehlednější a diváky nemátlo. Začne s tím začátkem příštího roku. Jedinou zatím oznámenou novinkou je přitom rodinný seriál Život je ples z pera Ireny Obermannové.

„Cílem programových změn bylo vytvořit přehledné schéma, které divákovi umožní vytvořit si standardní divácké návyky. Toto schéma by se zároveň nemělo snažit pouze reagovat na kroky komerčních televizí,“ uvedl dnes Dvořák v rozhovoru pro Radiožurnál.

PROGRAMOVÉ SCHÉMA VEČERNÍHO PROGRAMU ČT1 PRO ROK 2012
pondělí rodinný seriál o 16 dílech Život je pes
úterý koprodukční filmy
středa Pošta pro tebe, zahraniční seriály
čtvrtek repríza seriálu z roku 1989 Dobrodružství kriminalistiky
pátek Vyprávěj, 13. komnata, Všechnopárty
sobota klasické zábavní pořady (třeba Hodina pravdy), vyhlašování vítězů různých cen
neděle původní dramatická tvorba

Česká televize chystá změny i pro dopolední vysílání, místo pořadu Dobré ráno by měla vysílat pořad zaměřený více na zpravodajství.

„Větší změny ve zpravodajství, které budou obsahové i formální, by se měly projevit na jaře příštího roku. Zvažujeme několik variant, o kterých se budeme rozhodovat,“ řekl Dvořák, který zároveň doplnil, že jako nové moderátory zpravodajství by rád upřednostnil redaktory, kteří již v ČT působí před těmi, kteří by měli přijít zvenku.

Ředitel Dvořák se nevzdává plánu na spuštění nového tematického kanálu ČT3, který byl měl být zaměřen na dětskou tvorbu a vzdělávací pořady. „Chtěl bych, aby kanál ČT3 začal vysílat do konce příštího roku. Zatím jsme ten projekt trochu upozadili, ale na začátku ledna bych rád sestavil projektový tým, který bude testovat jeho proveditelnost,“ řekl.