Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

V MF Dnes končí ředitel redakcí Kubík

Blízkého spolupracovníka bývalé šéfredaktorky Slonkové nahradí Daniel Málek, který přišel se Slonkové nástupcem Pleslem z Týdne.

Jiří Kubík. Foto: Mafra

Jiří Kubík. Foto: Mafra

Ředitel redakce deníku Mladá fronta Dnes Jiří Kubík z vydavatelství po dohodě odchází. Končí k 30. listopadu. Na jeho post nastupuje Daniel Málek, který přišel se současným šéfredaktorem Jaroslavem Pleslem z Týdne a donedávna krátce vedl Magazín Dnes+TV, než se vrátil Martin Moravec.

Kubík dělá novináře od roku 1991, kdy začínal v Lidových novinách. V MF Dnes pracoval od roku 1994. Od roku 2007 byl zástupcem šéfredaktora a od roku 2013 ředitelem redakce. V roce 2001 obdržel novinářskou cenu Ferdinanda Peroutky za investigativní reportáže a rok před tím získal Novinářskou křepelku od Českého literárního fondu za objektivní politické zpravodajství.

„Po téměř 21 letech v dresu MF Dnes cítím, že jsem dal této redakci vše, co jsem mohl. O odchodu jsem přemýšlel už několikrát, nakonec jsem se definitivně rozhodl letos v létě. MF Dnes budu nadále držet palce, aby si udržela vysokou profesionální úroveň a přízeň čtenářů. Já mezi nimi zůstávám,“ řekl na odchodu.