Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ředitelem AKA je Hlavica, manažerkou Spiesová

Marek Hlavica a Radka Spiesová nahradí ve vedení Asociace komunikačních agentur dosavadního výkonného ředitele Michala Charváta.

Marek Hlavica a Radka Spiesová

Marek Hlavica a Radka Spiesová

Asociace komunikačních agentur bude mít od ledna nové vedení. Výkonným ředitelem stává Marek Hlavica, výkonnou manažerkou Radka Spiesová. Oba nahradí ve funkci Michala Charváta, který po roce působení v AKA končí.

„Nové uspořádání odpovídá záměrům a cílům AKA, která se chce stát agilnější organizací než v minulosti. V pracovních skupinách vznikají projekty, které vyžadují podporu aparátu. Navíc se AKA hodlá více angažovat i při formování legislativního prostředí a nabídnout nové služby nejen členům asociace,“ uvedlo sdružení reklamních agentur. Letos AKA pracovala na projektech jako Férový tendr či Metodika zadávání veřejných zakázek.

Hlavica v posledních osmi letech působil jako nezávislý konzultant a ředitel reklamního festivalu PIAF. Tím bude dál. V oboru komunikace pohybuje od 80. let, kdy dělal v časopisu Mladý svět nejprve jako redaktor, nakonec jako ředitel vydavatelství. Pět let vedl PR agenturu Impact (dnes Pleon Impact), na straně zadavatelů zastával manažerské pozice ve firmách Plzeňský Prazdroj, ČEZ, Citibank a Philip Morris.

Spiesová s AKA letité zkušenosti v pozici výkonné manažerky sekce digitálních agentur. Teď se bude starat hlavně o koordinaci a podporu pracovních skupin asociace.