V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Ředitelem lékáren Benu je Doležal, Ring odchází do Rumunska

Petr Doležal

Petr Doležal

Generálním ředitelem a předsedou představenstva provozovatele sítě lékáren Benu s 223 pobočkami se stal Petr Doležal. Vedení lékárenské sítě od února přebírá po Sebastianovi Ringovi, který bude nově zodpovídat za řízení aktivit skupiny Phoenix, mateřské firmy Benu, na rumunském trhu. Doležal zároveň zůstává výkonným ředitelem Phoenixu v Česku a na Slovensku. V minulosti byl finančním ředitelem firem Raab Karcher Staviva, Conseq Finance a drogistického řetězce Droxi, který po kapitálovém vstupu německého koncernu Schlecker z pozice generálního ředitele také řídil.

„Kromě nadstandardních služeb v podobě preventivních programů a soukromých konzultací letos přinášíme úplně nový koncept lékáren, který budeme představovat postupně po celém Česku v průběhu tohoto roku,“ uvedl v nové funkci.