Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Ředitelem výroby a logistiky Staropramenu je Milan Jeřábek

Milan Jeřábek

Milan Jeřábek

Na pozici ředitele výroby a logistiky Pivovarů Staropramen pro Česko a Slovensko nastoupil v prosinci Milan Jeřábek. Nastupuje po Zdeňku Luxovi, jenž tento post zastával tři roky v kombinované roli s rolí vrchního sládka pivovaru Staropramen. „V průběhu roku jsme se Zdeňkem dohodli na oddělení těchto dvou rolí. Zdeněk si přál dál pokračovat v roli vrchního sládka pivovaru Staropramen. Proto jsme zahájili výběr nového ředitele výroby a logistiky,“ vysvětlil generální ředitel Petr Kovařík.

Jeřábek přichází z Danone Group, byl součástí vedení této nadnárodní společnosti v Česku, Polsku a poslední dva roky také v Japonsku. Ve Staropramenu, kam se nyní vrací, přitom začínal svou víc než třicetiletou kariéru ve výrobě a logistice. Pro smíchovský pivovar pracoval skoro 20 let do roku 2004, posledních pět let na pozici vrchního sládka.