Připomeňte si letošní přehlídku agenturních novinek Digiveletrh ve fotografiích a prezentacích.

Řediteli Českého rozhlasu Duhanovi vzroste plat na 160 tisíc Kč měsíčně

Ředitel může dvakrát za rok dostat navíc odměnu ve výši až trojnásobku základní měsíční mzdy.

Peter Duhan. Foto: Český rozhlas

Peter Duhan je řádným ředitelem od 28. 7. 2011, přechodným od 1. 3. 2010. Foto: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan bude pobírat plat 160 tisíc Kč, o 40 tisíc více než doposud. Za minulé pololetí dostane odměnu 306 tisíc Kč. Na svém zasedání o tom ve čtvrtek rozhodla Rada Českého rozhlasu. Výši platu projednávala jako neveřejný bod a nyní jej zveřejnila v zápise ze svého zasedání.

Rada při stanovování odměny vycházela z trojnásobku základní mzdy, tedy 360 tisíc Kč. „Protože z těch kritérií nebylo splněno pouze jedno, a to je podíl na trhu, tak o 15 % tuto částku snížila,“ řekla v souvislosti s odměnou předsedkyně rady Dana Jaklová.

Rada na svém zasedání také projednávala podmínky, za kterých Duhan dostane odměnu za druhé pololetí. Ty budou obdobné jako v pololetí prvním.

Ředitel může dostat až trojnásobek základní měsíční mzdy. Při dodržení plánovaného zisku rozhlasu dostane 50 % částky, při dodržování kodexu a statutu Českého rozhlasu 25 %, pokud rozhlas získá podíl na trhu ve výši 21 % a vyšším dostane 15 % a při dodržování usnesení Rady Českého rozhlasu 10 % této částky.

Duhan byl novým generálním ředitelem Českého rozhlasu zvolen 28. července. Od března 2010 byl prozatímním ředitelem veřejnoprávního rádia po rezignaci předchozího generálního ředitele Richarda Medka.