Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Řediteli Českého rozhlasu Duhanovi vzroste plat na 160 tisíc Kč měsíčně

Ředitel může dvakrát za rok dostat navíc odměnu ve výši až trojnásobku základní měsíční mzdy.

Peter Duhan. Foto: Český rozhlas

Peter Duhan je řádným ředitelem od 28. 7. 2011, přechodným od 1. 3. 2010. Foto: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan bude pobírat plat 160 tisíc Kč, o 40 tisíc více než doposud. Za minulé pololetí dostane odměnu 306 tisíc Kč. Na svém zasedání o tom ve čtvrtek rozhodla Rada Českého rozhlasu. Výši platu projednávala jako neveřejný bod a nyní jej zveřejnila v zápise ze svého zasedání.

Rada při stanovování odměny vycházela z trojnásobku základní mzdy, tedy 360 tisíc Kč. „Protože z těch kritérií nebylo splněno pouze jedno, a to je podíl na trhu, tak o 15 % tuto částku snížila,“ řekla v souvislosti s odměnou předsedkyně rady Dana Jaklová.

Rada na svém zasedání také projednávala podmínky, za kterých Duhan dostane odměnu za druhé pololetí. Ty budou obdobné jako v pololetí prvním.

Ředitel může dostat až trojnásobek základní měsíční mzdy. Při dodržení plánovaného zisku rozhlasu dostane 50 % částky, při dodržování kodexu a statutu Českého rozhlasu 25 %, pokud rozhlas získá podíl na trhu ve výši 21 % a vyšším dostane 15 % a při dodržování usnesení Rady Českého rozhlasu 10 % této částky.

Duhan byl novým generálním ředitelem Českého rozhlasu zvolen 28. července. Od března 2010 byl prozatímním ředitelem veřejnoprávního rádia po rezignaci předchozího generálního ředitele Richarda Medka.