Reflex nesmí Okamurovi říkat Pitomio

  • ČTK
  • 15. 05. 2014 12:07

Časopis Reflex ani jeho web nesmí podle soudu nazývat šéfa politické formace Úsvit přímé demokracie Tomia Okamuru Pitomiem. Napsal to Reflex.cz. Časopis se Okamurovi na webu za zkomolení jména sice omluvil, ale pouze za jeden článek, který vyšel až po rozhodnutí soudu. Reflex přitom Okamuru opakovaně označoval jako „Pitomia“ déle než rok v článcích v tištěné podobě i na webu.

Zkomoleninu Reflex poprvé použil na titulní straně čísla 45 z roku 2012

Zkomoleninu Reflex poprvé použil na titulní straně čísla 45 z roku 2012. Repro: parlamentnilisty.cz

Obvodní soud pro Prahu 7 rozhodl, že Reflex nesmí používat zkomolenou hanlivou podobu Okamurova jména, na konci března. Přesto o měsíc později Reflex zkomoleninu opět použil. Okamurova advokátka Klára Samková proto podle webu požádala Reflex o omluvu.

Reflex ve středu omluvu na svém webu vydal, ale zmínil v ní pouze poslední článek z dubna: „Omlouváme se panu Tomio Okamurovi, že jsme nerespektovali předběžné opatření soudu a dne 24. dubna 2014 jsme jej v článku s názvem Jiří X. Doležal: Okamura do Tokia! označili jako Pitomio.“