Regionální Hitrádia sjednotila část vysílání

Společné pro všechny regiony jsou tři hodiny po poledni a hodina od šesti do sedmi večer.

Síť Hitrádií vysílá od začátku února několik hodin společně pro všechny své regionální stanice. Jde o tři hodiny od 12 do 15 hodin a hodinu od 18 do 19 každý všední den.

Tři hodiny po poledni jde show dvojice moderátorů ze sesterského Fajn rádia Ondřej Havel a Johan Mádr. „Základům moderování v rádiu se naučili u mladšího formátu. Teď nastal čas posunout je dál k dospělejší cílové skupině, k posluchačům Hitrádií,“ vysvětluje výběr dua programová ředitelka Hitrádií Markéta Rachmanová. Blok obsahuje aktuální národní témata, příběhy z regionů či soutěže.

Dalším společným produktem sítě je hodinový hudební speciál Tajemný rok. Každý všední večer od 18 hodin jej moderátor Lukáš Bárczay staví na hitech napříč dekádami.  Vychází z předlohy pražského Hitrádia City 93.7 FM.

Oba společné pořady Hitrádií vzniká v jediném pražském studiu. „Jde o přelomovou změnu, největší, kterou tato úspěšná rodina regionálních stanic prošla od doby svého založení,“ uvádí skupina Media Bohemia, která Hitrádia provozuje a nově sídlí v budově Sky Gallery v Praze v Bělehradské ulici.

Sjednocení regionálních stanic pod značku Hitrádio a teď i nasazení společného vysílání pro devět regionů Česka se děje s cílem „přilákat zadavatele významných reklamních kampaní“, jak říká programový ředitel Media Bohemia Jan Neuman. „Těm můžeme nabídnout téměř celoplošný prostor ve vysílání,“ láká.

Společný pro všechna Hitrádia je také hudební playlist, přičemž o hudební dramaturgii Hitrádií se nově stará Lenka Drazdíková. „Regionální zůstává ranní vysílání, dopolední čas i odpolední vysílání,“ podotýká programová ředitelka Rachmanová. Pod její přímé vedení nově spadá i Hitrádio City.