Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Regionální studia opouštějí síť Primy, sama dnes první odstartovala západočeská TV ZAK

  • ČTK
  • 16. 01. 2012 16:41

Regionální televizní stanice TV ZAK, která v posledních letech sdílela kmitočty s Primou, začala v neděli vysílat v Plzeňském a Karlovarském kraji nonstop. Jde o první regionální studio R1, které začalo vysílat po 1. lednu, kdy společnost FTV Prima ukončila vysílání původního kanálu Prima a spustila nový program Prima family. Ten nyní vysílá bez regionálních vstupů lokálních televizí.

TV ZAK se stala plnohodnotným čtyřiadvacetihodinovým programem vysílajícím v západních Čechách ve třetím multiplexu, řekl dnes ČTK marketingový manažer Viktor Nový. „Pokrytí signálem máme nejvyšší, co jsme kdy měli. Jsou to kompletní západní Čechy i část Jihočeského a Ústeckého kraje,“ dodal.

Podobným formátem jako TV ZAK už podle Nového vysílá českobudějovická TV Gimi a s hodinovým blokem začne od února severočeský Genus.

Chystají se TV Morava a TV Vysočina

Olomoucká TV Morava bude od začátku února nově vysílat své pořady R1 Morava na Prima Love z vysílače Praděd. „S televizí Prima jsme se dohodli, že naše spolupráce bude pokračovat. Budeme vstupovat na Prima Love v obvyklé časy, a to ráno a v podvečer,“ uvedla jednatelka společnosti TV Morava Magdalena Veselá.

O možnosti vstupů do vysílání Prima Love zatím neúspěšně s Českými radiokomunikace jedná regionální TV Vysočina. Televize by podle majitele Jiřího Svobody potřebovala zahájit vysílání do konce února, ale to prý ze strany radiokomunikací nebude technicky možné. „Počítáme tedy se začátkem března. Pokud by se to nepodařilo, je možné, že TV Vysočina zanikne,“ řekl Svoboda ČTK.

R1 Lyra a RTA nevysílají

Od začátku roku přestala vysílat ústecká regionální televize R1 Lyra. Podle ředitelky společnosti Kateřiny Krátkové se společnost připravuje na likvidaci a čeká na případného kupce. „Licence, která umožňovala vysílat na Primě, je už neplatná a o novou nebylo požádáno,“ řekla Krátková.

Na společných frekvencích s Primou vysílala také Regionální televizní agentura (RTA). V souvislosti se změnou licence Primy se RTA obrátila se stížnostmi na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, Český telekomunikační úřad a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Prima uvedla, že RTA šíří nepravdivé tvrzení a ve sporu s ní podala trestní oznámení a žalobu.