Regionální studia RTA odmítají vysílat za 100 tisíc Kč měsíčně na Prima Love

  • ČTK
  • 30. 11. 2011 16:29
Mirka Čejková a Pavel Zuna

Před třemi lety uváděl Zuna na Primě zprávy. Teď s ní jako konkurent nechce vysílat na vedlejším kanálu. Foto: TV Prima

Regionální televizní agentura (RTA) nesouhlasí s nabídkou TV Prima, aby se za 100 tisíc Kč měsíčně mohli jednotliví vysílatelé regionálního vysílání připojovat do programu stanice Prima Love. Je podle ní „absurdní a neakceptovatelná“.

RTA vysílá na společných frekvencích s televizí Prima. Prima ale již oznámila, že toto uspořádání ke konci roku zruší tím, že vrátí svou vysílací licenci ke kanálu Prima a nahradí ji programem Prima Family. Pro vysílání svého hlavního programu od roku 2012 pak již nebude muset splňovat podmínku sdílet vysílací frekvence v určitých časech s regionálními vysílateli.

RTA v souvislosti s tím obdržela od Primy dopis s nabídkou, aby se připojovala do vysílání její stanice Prima Love. To však agentura sdružující pět regionálních vysilatelů odmítá.

„RTA by se tak podle představ vedení FTV Prima ‚směla‘ místo bezplatného, ziskového a právně nezpochybnitelného připojování do hlavního programu Primy připojovat za úplatu a s velkou ztrátou do programu mnohem méně sledovaného a svou strukturou zcela nevhodného,“ konstatují provozovatelé regionálního televizního vysílání.

Celý postup vedení televize Prima se podle RTA jedná o pokus zneužít liberalizace televizního vysílání k tomu, aby se zbavila svého nezpochybnitelného závazku vůči regionálním provozovatelům. „Závazek FTV Prima musí v nezměněné podobě existovat i nadále a že k jeho dodržení musí přispět i stát, který byl od samého počátku jeho garantem,“ prohlásila studia.

„Nápadně mi to připomíná situaci, kdy podnikatel pošle závazky zatíženou společnost do konkurzu, a pak vesele pokračuje v úplně stejném podnikání pod novou hlavičkou,“ uvedl k tomu výkonný ředitel RTA Pavel Zuna.