Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Regionální Východočeská televize začne vysílat 9. září

  • ČTK
  • 31. 05. 2012 16:46

Regionální Východočeská televize začne 9. září vysílat pro Pardubický a Královéhradecký kraj. Divákům chce přinést aktuální zpravodajství z jejich regionů, podnikatelům možnost reklamního času za nižší sumy než v celostátních televizích. Na tiskové konferenci to dnes sdělil programový ředitel televize Martin Kindernay.

„Signál Východočeské televize se bude šířit z vysílačů Krásné, Černá hora a Ještěd. Každou hodinu nabídne divákům zpravodajství z Pardubického a Královéhradeckého kraje, a to s možností živých vstupů. Zároveň nabídne reklamní čas pro ty, kteří si ho doposud nemohli dovolit,“ uvedl Kindernay. Televize zatím nemá jméno, nyní se chystá spustit kampaň, ve které jí jméno mají najít budoucí diváci.

Kromě regionálních zpráv bude televize vysílat například dokumenty z produkce BBC nebo hudební klipy, přinese profily různých osobností a nabídne nákupní průvodce a další pořady. Vedení televize počítá s tím, že by během roku až dvou mohla dosáhnout dvou- až tříprocentní sledovanosti a zhruba ve stejném časovém období i finanční samostatnost.

Regionální vysílání nabídne i hlavní zpravodajskou relaci, která bude postavená proti hlavním zpravodajským relacím celostátních televizí - bude začínat v 19 hodin. Tým asi patnácti zaměstnanců doplní různé regionální štáby, které působí při radnicích v regionu. Mezi zaměstnanci televize budou i lidé, kteří dříve působili v RTA.

RTA vysílala své zprávy na frekvenci televize Prima a její vysílání skončilo ke konci roku 2011, v únoru agentura zanikla. Východočeská televize po RTA převezme její prostory v Hradci Králové, které projdou modernizací. Výši investice vedení televize nezveřejnilo.

Držitelem vysílací licence Východočeské televize je společnost s ručením omezeným Bydžov z Nového Bydžova, kterou rovným dílem vlastní Libor Tobišek z Kobylice a Anna Švecová z Chlumce nad Cidlinou. Firma licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získala v květnu na dobu 12 let. Provozovatelem televize bude společnost VČTV, kterou vlastní bydžovská firma.

V České republice nyní vysílá řada regionálních televizí. Na některých místech ve východních Čechách nyní diváci naladí libereckou regionální televizi Genus, v Praze a středních Čechách televizi Metropol nebo v Ostravě televizi Polar.