Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Regionálnítelevize.cz chystá celorepublikové zemské vysílání odpojované po regionech

Firma Regionální televize CZ provozující program Regionálnítelevize.cz ředitelky a majitelky Evy Stejskalové, který loni v dubnu odstartoval na satelitu, může nově spustit zemské vysílání pro celou republiku, odpojované po jednotlivých regionech. Rada pro vysílání ji tento týden udělila příslušnou licenci platnou příštích 12 let.

Stanice vysílá regionální a lokální televizní zpravodajství a publicistiku a propaguje turisticky aktraktivní akce a místa v jednotlivých regionech. Ve vysílání sice sdružuje produkci různých lokálních studií, ale vysílá pro všechny části republiky totožný program. Zemské vysílání by mělo taktéž pokrýt celou republiku, ale s tím rozdílem, že v každém regionu bude jiný obsah, místně příslušný. Médiáři to řekla ředitelka Stejskalová.

„V některých regionech to bude už tento měsíc,“ uvedla. Jaké přesně sítě si pro šíření vybere a zda to budou celoplošné, anebo regionální multiplexy, záleží podle Stejskalové vždy na podmínkách pro konkrétní lokalitu. Dosud je program Regionálnítelevize.cz pozemně šířen v Regionálních sítích 1 a 4.