Na reklamním festivalu v Cannes se rozběhlo mezinárodní klání mladých kreativců Young Lions, vítězů z jednotlivých zemí, včetně českých mladých lvů. Brief za sebou už má kategorie Print, proběhl v neděli. Barbora a Artiom z Triadu popsali, jaký inzerát mají vyrobit pro WWF, podívejte.

Regiony rozhlasu uvedly společný krimiseriál

Regionální stanice Českého rozhlasu přinášejí počínaje 5. březnem ve svém večerním vysílání nový seriál Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska. Dramatizace skutečných případů vycházející z policejních spisů představí vybrané kauzy z celé republiky. Seriál se přitom připravoval a natáčel přímo v jednotlivých regionálních studiích rozhlasu, představují se v nich i herci tamních divadel. Zatím je vybráno 40 případů. Každý z nich vzniká jako pětidílný seriál, který regiony vysílají vždy od pondělí do pátku od 21.30. Archivují se na webu.

„Případy jsme vybírali tak, aby měly přesah. V prvních dílech se vrátíme k prvnímu případu u nás, kdy pachatele pomohla usvědčit analýza DNA, nebo k vraždě ze začátku 80. let, o které se dlouho nesmělo mluvit, protože vrahem byl voják sovětské armády,“ přiblížil ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger. Autory jsou spisovatelé jako Petr Stančík či Emil Hakl, i specialisté na krimi. „Autenticitu seriálu dodává především to, že autoři při psaní pracují s dobovými články, archivními materiály a často jsou v kontaktu přímo s kriminalisty, kteří se na vyšetřování daného případu podíleli,“ řekla ředitelka výroby Českého rozhlasu Kateřina Konopásková.