V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Regulátor zablokoval prodej bulharské Novy PPF

  • ČTK
  • 19. 07. 2018 15:00

Bulharský regulační úřad zablokoval plánovaný prodej bulharské mediální společnosti Nova Broadcasting Group české investiční skupině PPF Petra Kellnera. S odvoláním na sdělení regulátora o tom dnes informovala agentura Reuters. PPF se letos v únoru dohodla, že koupí 95 % firmy Nova Broadcasting od skupiny Modern Times Group (MTG) a zbývajících 5 % od společnosti Eastern European Media Holdings. MTG tehdy uvedla, že transakce bulharský podnik ohodnocuje na 185 milionů eur (asi 4,8 miliardy Kč).

Mluvčí PPF Zuzana Migdalová dnes ČTK sdělila, že PPF zatím nemá písemné rozhodnutí regulátora k dispozici, a proto ho nemůže komentovat. Mluvčí MTG navzdory rozhodnutí bulharského regulačního úřadu agentuře Reuters řekl, že očekává završení dohody o prodeji společnosti Nova Broadcasting ve druhé polovině letošního roku.

Nova Broadcasting Group je v Bulharsku podle dřívějších údajů největší komerční mediální skupinou s podílem na sledovanosti 33 %. Tvoří ji sedm televizních stanic a 19 firem poskytujících mediální služby na internetu. Založena byla v roce 1994.

Kellnerova PPF v Česku vlastní mimo jiné většinový podíl v tuzemském operátoru O2, který je s O2 TV největším tuzemským provozovatelem internetové televize. Dřív PPF vlastnila také českou komerční televizi Nova, kterou v roce 2005 prodala stávajímu majiteli CME.