Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Reklamní agentury zavádí večer otevřených dveří

Praha, Brno a Frýdek-Místek pohostí první ročník akce, jež má přerůst ve festival reklamy.

Jan Binar

Předseda AKA Jan Binar má za to, že by se z akce mohl stát festival reklamy

Dvanáct českých reklamních agentur otevře své dveře studentům i dalším zájemcům o práci v branži. Stane se tak ve čtvrtek 26. května mezi 17. do 21. hodinou. První akce nazvaná Nakafe (graficky ztvárněno jako nAKAfe, aby název zdůraznil zkratku pořádající Asociace komunikačních agentur) proběhne paralelně v Praze, v Brně a ve Frýdku-Místku. Představí se zákulisí agentur, jejich nové kampaně, trendy v oboru.

Zájemci se dostanou do sídel agentur Aetna (Brno), Comtech, Dark Side, Dorland, Leemon (Frýdek-Místek), Leo Burnett, McCann Prague, Momentum, Nydrle, Publicis, Saatchi & Saatchi a WMC/Grey. „Tyto agentury ilustrují pestrost současného komunikačního oboru – najdete mezi nimi agentury digitální, aktivační, síťové i české nezávislé,“ uvádí Asociace komunikačních agentur, jíž jsou všechny zmíněné firmy členy a která večer pořádá.

„Ideálně by mělo jít o pravidelně se opakující akci. Chceme zase obnovit zájem o obor reklamy a ukázat, že práce v agenturách je atraktivní Akce podobného typu má velký potenciál – rádi bychom ji v budoucnu rozvíjeli do podoby jakéhosi festivalu reklamy,“ přiblížil prezident AKA Jan Binar.

V každé agentuře je připraven zhruba půlhodinový program, který se zopakuje vždy v 17.00, 18.00, 19.00 a 20.00. Po každém bloku je půlhodina na dotazy a networking. Za večer tak půjde stihnout až čtyři agentury. Předcházet by tomu měla registrace na webu akce. Návštěvníkům přitom mají být k dispozici zástupci důležitých agenturních pozic jako ředitelé či šéfové kreativy. Program v jednotlivých agenturách může zahrnout neformální aktivity jako fotbálek či grilování.

Pozvánka Nakafe

Pozvánka Nakafe

 

Pozvánka Nakafe

Pozvánka Nakafe