Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Reklamní obsah Forbesu po Víškové řídí Miklík

Aleš Miklík

Aleš Miklík

Do redakce české edice amerického časopisu Forbes nastoupil Aleš Miklík, dosavadní dlouholetý ředitel obsahu online vydavatelství Internet Info Marka Antoše (produkuje weby jako Lupa.cz, Podnikatel.cz či Digizone.cz). Pro Internet Info pracoval Miklík celkem 13 let – nastupoval v létě 2004 jako editor Lupy, během půl roku se stal jejím šéfredaktorem, v půli roku 2008 pak ředitelem obsahu celé firmy.

Ve Forbesu je od října a má na starosti platformu BrandVoice, tedy reklamní obsah produkovaný pro klienty. Jde prakticky o PR články, content marketing, jinými slovy o nativní reklamu, kterou se Miklík zabýval i v Internet Infu a v oborovém Sdružení pro internetový rozvoj. Stará se také o internetové speciály časopisu. Ve Forbesu vystřídal Janu Víškovou, která BrandVoice vedla zhruba rok, od loňska.

Na BrandVoice ve Forbesu s Miklíkem nově spolupracuje Dagmar Machotová, předtím šéfredaktorka měsíčníku Hospodářské komory a ještě dřív redaktorka Hospodářských novin, od prosince se k nim přidá Veronika Němcová, někdejší vedoucí ekonomické redakce iDnes.cz.