Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Reklamní trh za první čtvrtletí narostl o 17 %

Mezi největší inzerenty vtrhl operátor O2. V tlaku polevili výrobci léků proti nachlazení.

Tuzemský trh s reklamou od začátku roku lehce zpomaluje svůj růst (v lednu o 18 %, v únoru o 17 %, v březnu o 16 %). I tak jsou ale útraty za inzerci v českých médiích za první čtvrtletí oproti témuž období loňska o 17 % vyšší. Tahounem růstu je televize, v ní se v první kvartálu 2016 proinzerovalo o 24 % víc peněz než loni. Jde o ceníkové ceny z pravidelného monitoringu Nielsen Admosphere – ukazují trend, skutečné příjmy z reklamy bývají nižší.

Druhým největším inzerentem byl v březnu netradičně telekomunikační operátor O2. Nejvíc v médiích propagovanou kategorií zůstávají velcí prodejci potravin. S blížícím se jarem a oteplováním opadla aktivita výrobců léků proti kašli a podobných.

Ceníková hodnota reklamního hodnotu, březen 2016