Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Reklamu Cartoon Network bude prodávat Atmedia

Dětský televizní kanál Cartoon Network, který byl uveden na český trh loni v září, teď vstupuje do nabídky největších lokálních operátorů UPC, Skylink, Digi a O2 TV. V jejich nabídce bude šířen i ve vysokém rozlišení obrazu (HD). Cartoon Network se zaměřuje na děti od 6 do 12 let, a to hlavně animovanými seriály. Během března uvede nové epizody seriálů Raketové holky a Teen Titans Go! a novou soutěž Ben 10 Výzva, inspirovanou seriálem Ben 10.

Kromě toho stanice začala spolupracovat s mediazastupitelstvím Atmedia. To bude prodávat jeho reklamu od léta 2018. Zařadí ho do obchodního balíčku Atkids, kde už jsou Disney Channel, Tuty TV a CS Mini. Balíček míří na děti i na matky a hospodyně.