Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

René Harun vede odbyt a průzkum trhu česko-německé komory

René Harun

René Harun

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) má od března nového vedoucího oddělení podpory odbytu a průzkum trhu. Stal se jím René Harun. Ten je zároveň i novým jednatelem dceřiné společnosti AHK Services.

„Česko-německý zahraniční obchod běží na plné obrátky. Nyní jde o to, abychom společně s klíčovými firmami nastartovali top tématajako třeba inteligentní infrastruktura. V Česku jsou pro ni vynikající podmínky, i vzhledem k postupnému zavádění průmyslu 4.0. Také se budeme věnovat vývoji nových obchodních modelů se startupy,“ přiblížil Harun.

Ten pracoval jako manažer PR a vztahů s investory ve firmě Lycos Europe v německém Güterslohu. Na konci 90. let vedl v Moskvě multimediální projekt společnosti Siemens a Goethe Institutu. V letech 2002 až 2011 byl vedoucím členského servisu v Rusko-německé zahraniční hospodářské komoře v Moskvě. Do roku 2015 působil jako delegát německého hospodářství a vedoucí pobočky Severozápad v Petrohradu. Před příchodem do Prahy řídil Íránsko-německou obchodní a průmyslovou komoru v Teheránu.