Pátek jsme strávili na Marketing Festivalu. “Zabíjet značky je dobré,” pravil Mark Ritson.

Řepka se stal mluvčím Hávových Omnipolu

Někdejší mluvčí státních úřadů Milan Řepka dosud dělal pro píáristu Michala Donatha.

  • ČTK
  • 13. 04. 2016 16:05
Milan Řepka

Milan Řepka

Mluvčím společnosti Omnipol, kterou vlastní Martin a Petr Hávovi a která patří mezi největší tuzemské obchodníky s vojenskou a leteckou technikou, se stal Milan Řepka. Podle výroční zprávy za rok 2013 firma vykázala utržila 1,1 miliardy Kč a vykázala čistý zisk 17,5 milionu.

Řepka byl v minulosti dlouholetým mluvčím ministerstva obrany, mluvčím ministerstva zahraničí za doby úřednické vlády Jana Fischera. Profesní kariéru zahájil v 90. letech jako parlamentní zpravodaj Českého rozhlasu, poté přestoupil do České televize, kde například moderoval diskusní Debatu. Pak působil ve státní správě, kromě pozic mluvčího byl v letech 2003 až 2005 diplomatem stálé delegace ČR při NATO v Bruselu. V soukromém sektoru byl Řepka mluvčím Brněnských veletrhů a výstav či společnosti Hochtief. V posledních pěti letech působil jako PR manažer výstavby plynovodu Gazela a mluvčí přepravce zemního plynu Net4gas.

Před příchodem do Omnipolu Řepka pracoval pro agenturu Donath Business & Media, kde se specializoval na vztahy s vládními a veřejnými institucemi.

Omnipol vznikl v roce 1934 jako mezinárodní síť obchodních zastoupení Škody Plzeň. Po druhé světové válce byla firma podnikem zahraničního obchodu, který byl přímo řízen ministerstvem, a do roku 1989 monopolním vývozcem a dovozcem letecké a vojenské techniky. V roce 1991 se podnik transformoval a následně byl částečně privatizován.