Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Řepka se stal mluvčím Hávových Omnipolu

Někdejší mluvčí státních úřadů Milan Řepka dosud dělal pro píáristu Michala Donatha.

  • ČTK
  • 13. 04. 2016 16:05
Milan Řepka

Milan Řepka

Mluvčím společnosti Omnipol, kterou vlastní Martin a Petr Hávovi a která patří mezi největší tuzemské obchodníky s vojenskou a leteckou technikou, se stal Milan Řepka. Podle výroční zprávy za rok 2013 firma vykázala utržila 1,1 miliardy Kč a vykázala čistý zisk 17,5 milionu.

Řepka byl v minulosti dlouholetým mluvčím ministerstva obrany, mluvčím ministerstva zahraničí za doby úřednické vlády Jana Fischera. Profesní kariéru zahájil v 90. letech jako parlamentní zpravodaj Českého rozhlasu, poté přestoupil do České televize, kde například moderoval diskusní Debatu. Pak působil ve státní správě, kromě pozic mluvčího byl v letech 2003 až 2005 diplomatem stálé delegace ČR při NATO v Bruselu. V soukromém sektoru byl Řepka mluvčím Brněnských veletrhů a výstav či společnosti Hochtief. V posledních pěti letech působil jako PR manažer výstavby plynovodu Gazela a mluvčí přepravce zemního plynu Net4gas.

Před příchodem do Omnipolu Řepka pracoval pro agenturu Donath Business & Media, kde se specializoval na vztahy s vládními a veřejnými institucemi.

Omnipol vznikl v roce 1934 jako mezinárodní síť obchodních zastoupení Škody Plzeň. Po druhé světové válce byla firma podnikem zahraničního obchodu, který byl přímo řízen ministerstvem, a do roku 1989 monopolním vývozcem a dovozcem letecké a vojenské techniky. V roce 1991 se podnik transformoval a následně byl částečně privatizován.