Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Reportér Horký jde z DV TV do Seznam Zpráv

Seznam.cz přebírá další dva lidi z DV TV. Horký, Svoboda a Vích mají dělat společně.

Filip Horký

Filip Horký

Reportér a moderátor Filip Horký a také kameraman Tomáš Svoboda z internetové televize DV TV, dodávající exkluzivně pro Economii, od října rozšiřují tým redakce publicistiky Seznamu. „Zpravodajské duo se bude soustředit na pokrývání krizových událostí,“ oznámil Seznam.cz, „budou pro Seznam Zprávy natáčet globální krize či nejsledovanější světové a domácí události, ale také velká politická témata v Česku i v Evropské unii.“

Šéfredaktor zpravodajství Seznamu Jakub Unger po nováčcích chce „autorsky silné, autentické a akční reportáže z míst, kde se něco děje“. „Je to obrovská výzva a krok blíž vysněnému typu novinařiny. Ani na vteřinu nepochybuji, že to zvládneme, i díky možnostem, které v Česku může nabídnout jen tak silné zázemí, jaké má právě Seznam.cz,“ prohlásil Horký. Ten v DV TV vydržel dva roky, přišel tam na podzim 2015 z České televize.

Do redakce Seznam Zprávy nedávno z DV TV přišel také Filip Vích, který je ve zpravodajství editor vysílání a social media editor a bude s Horkým a Svobodou spolupracovat.