V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Reportér Horký jde z DV TV do Seznam Zpráv

Seznam.cz přebírá další dva lidi z DV TV. Horký, Svoboda a Vích mají dělat společně.

Filip Horký

Filip Horký

Reportér a moderátor Filip Horký a také kameraman Tomáš Svoboda z internetové televize DV TV, dodávající exkluzivně pro Economii, od října rozšiřují tým redakce publicistiky Seznamu. „Zpravodajské duo se bude soustředit na pokrývání krizových událostí,“ oznámil Seznam.cz, „budou pro Seznam Zprávy natáčet globální krize či nejsledovanější světové a domácí události, ale také velká politická témata v Česku i v Evropské unii.“

Šéfredaktor zpravodajství Seznamu Jakub Unger po nováčcích chce „autorsky silné, autentické a akční reportáže z míst, kde se něco děje“. „Je to obrovská výzva a krok blíž vysněnému typu novinařiny. Ani na vteřinu nepochybuji, že to zvládneme, i díky možnostem, které v Česku může nabídnout jen tak silné zázemí, jaké má právě Seznam.cz,“ prohlásil Horký. Ten v DV TV vydržel dva roky, přišel tam na podzim 2015 z České televize.

Do redakce Seznam Zprávy nedávno z DV TV přišel také Filip Vích, který je ve zpravodajství editor vysílání a social media editor a bude s Horkým a Svobodou spolupracovat.