V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Reportér Impulsu přišel o akreditaci na fotbalové Euro kvůli telefonátu ze stadionu

Reportér nejposlouchanějšího tuzemského rádia Impuls Stanislav Sigmund už nemá akreditaci na probíhající fotbalové mistrovství Evropy - přišel o ni, protože se přihlásil jako píšící novinář, ale přímo ze stadionu z utkání Řecko-Česko reportoval telefonicky živě do vysílání. Impuls přitom nemá zakoupená vysílací práva, proto to pořádající UEFA posoudila jako porušení pravidel.

Prostřednictvím Evropské vysílací unie na počínání Impulsu upozornil veřejnoprávní Český rozhlas, který si zaplatil neexkluzivní vysílací práva pro svůj Radiožurnál. UEFA reportérovi zrušila akreditaci a zároveň pokárala Fotbalovou asociaci ČR, že přes ní akreditace přešla. Asociace se přitom bránila prohlášením, že předpokládala, že reportér bude psát jen na web Impulsu a do vysílání vstupovat výhradně z míst mimo stadiony.

„Nejsme si vědomi toho, že by reportér Rádia Impuls Standa Sigmund porušil zákonná ustanovení týkající se vysílání zpravodajských výňatků- reportážních vstupů, jejíž doba nepřesáhla 15 sekund a byly vždy součástí zpravodajských relací,“ reagoval pro Médiář.cz PR manažer Impulsu Tomáš Přenosil.

Ze zmíněného zápasu Čechů s Řeckem se reportér přihlásil takto: „Hezký večer z Wroclawi. Doufám, že mě slyšíte, protože je to dost rušený ‚provlek‘. Ale teďko právě začalo utkání. Naši fotbalisti nastoupili proti Řecku a máme převahu. Aspoň tedy v poli ne, ale v hledišti, protože tam je zhruba takových 10 až 15 tisíc našich diváků. Takže v tuto chvíli začalo utkání za nerozhodného stavu 0:0. Z Wroclawi Standa Sigmund.“ (Tak jeho slova zaznamenal mediální archiv Newton.)

Zprávy z Eura, včetně dnešního zápasu Čechů s Portugalci, hodlá stanice přinášet i nadále. V úterý to bylo ve formě rozhovoru s lékařem národního týmu o zranění Tomáše Rosického. Jak konkrétně se to vyřeší v případě zápasů, to Přenosil neupřesnil.