Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Repríza Dietlovy Plechové kavalérie po 32 letech zaujala milion diváků

Po dvou létech úspěchu Chalupářů se Nově vyplácí socialistický cyklus o partě kombajnérů z ČSSR.

Plechová kavalérie. Foto: TV Nova

Plechová kavalérie. Foto: TV Nova

Včerejší úvodní část jednoho z pilířů reprízového letního schématu Novy přinesl komerční televizi nadprůměrná čísla.

První z sedmi dílů seriálu scénáristy Jaroslava Dietla a režiséra Jaroslava Dudka z roku 1979 Plechová kavalérie sledovalo v úterý 12. července v hlavním vysílacím od 20 hodin 1,05 milionu lidí starších patnácti let.

V cílové skupině dospělých 15-54 let, na níž Nova prodává reklamu, to znamenalo nadprůměrný podíl na sledovanosti 43,2 %. Na ČT1 s reprízou Slavných historek zbojnických z roku 1985 a Primu se zábavní show Petra Novotného Trampoty zbylo na každou kolem deseti procent.

Příběh – jak sama Nova udává „z hluboké totality“ – o partě kombajnérů, kteří se vydávají napříč Československem, zaujal především mužskou část publika.

V cyklu, jenž tuzemské publikum hodnotí jako podprůměrný, hrají Jaroslav Moučka, Jan Hartl, Vladimír Menšík, Jaromír Hanzlík, Jan Hrušínský, Lenka Kořínková nebo Jiří Samek.

Plechovou kavalérii koupila Nova z archivu Československé televize poté, co v létě 2009 i 2010 s úspěchem reprízovala socialistický seriál Chalupáři.

Ze socialistických cyklů s populárními hereckými tvářemi těží i v letošním slabším letním období agendu také bulvární deníky i servery. Super.cz dokonce Plechovou kavalérii nazývá „kultovní“.