Respekt je menší než Reflex, zmenšil se na formát Týdne, Eura či Profitu

Názorový týdeník přišel s další znatelnější změnou své formy od doby, kdy v září 2007 přešel z novinového na časopisový formát. Zároveň se titul rozšířil z loňských 76 na 84 stran.

Respekt 01/2011. Repro: respekt.cz

Respekt 01/2011. Repro: respekt.cz

Názorový týdeník Respekt vstoupil do svého 22. ročníku s další znatelnější změnou své formy od doby, kdy v září 2007 přešel z novinového na časopisový formát.

Od letošního ledna vychází v menším rozměru, o pár centimentrů užším i nižším. Dostal se tak na formát konkurenčního Týdne a společenského týdeníku Instinkt vydavatelství Mediacop, které tisknou ve stejné tiskárně Svoboda Press, nebo také Euro, Ekonom či Profit.

Větším než všechny zmíněné zůstává společenský týdeník Reflex.

„Z praktických důvodů jsme se rozhodli přistoupit k velikosti, která je u zpravodajských časopisů běžná,“ vysvětluje v editorialu čísla šéfredaktor Erik Tabery. Zároveň se titul rozšířil z loňských 76 na 84 stran.

Respekt také uvedl drobné změny v organizaci obsahu jednotlivých vydání. Spojil rubriky Politika a Ekonomika, protože „jde o neoddělitelná témata“, a rozšířil prostor pro rubriky O kom (čem) se mluví a Kulturní servis.