Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Retail in Detail 2017 — Jak na efektivní inovace?

Nové nápady. Nové strategie. Nové výrobky. Nové prodejny.

První pravidlo pro uplatnění technologie v byznysu je, že automatizace efektivního provozu zvýší efektivitu. Druhé pravidlo pak je, že automatizace neefektivního provozu dále zvýší neefektivnost.

Zavedení nových technologií do neefektivních provozů či procesů opravdu povětšinou jen prohloubí problém. K výsledku nevede ani tupé kopírování konkurence nebo uvádění nových produktů a služeb bez znalosti toho, zda je zákazníci chtějí či dokonce o nich sní. Inovace je totiž trochu jiná (a taky větší) hra, než si většinou myslíme. Je proto víc než logické, že se Blue Events na problematiku inovací detailně zaměřují v další ze série specializovaných konferencí Retail in Detail.

Ta se uskuteční v úterý 28. března 2017 na místě vysoce inovativním – ve zbrusu nově rekonstruované industriální Hale C Balabenka v Praze 9. Odborný program konference se zaměří na to, co je vlastně efektivní inovace, jak měřit její úspěch a hlavně – jak na to.