V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Retailové finance přichází do Banky Creditas řídit Jan Jeřábek

Jan Jeřábek

Jan Jeřábek

Novým ředitelem úseku retailového bankovnictví banky Creditas se k prvnímu červenci stal Jan Jeřábek. Ve funkci bude mít kromě retailu na starost také rozvoj produktů a řízení projektů. Na postu nahradil Radima Synka, který bude mít nově na starosti strategické a investiční projekty v rámci celé skupiny Unicapital, pod kterou Banka Creditas nebo třeba také Grand Hotel Pupp Karlovy Vary patří. Synek také zasedne v dozorčí radě Banky Creditas.

Jeřábek působil před příchodem do Banky Creditas 12 let na manažerských pozicích v České spořitelně a v celé finanční skupině Erste. Naposledy tam působil na pozicích ředitele úseku retailových produktů a ředitele úseku klientských nabídek a služeb. Předtím pracoval tři roky pro Bawag Bank CZ a šest let v české filiálce Abn Amro Bank (dnes RBS).

Banka Creditas se na nový bankovní subjekt změnila oficiálně k začátku letošního roku, dříve působila jako spořitelní družstvo Záložna Creditas. V retailu se chce prosadit zejména ve zhodnocení úspor a v platebním styku.