A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Retailové finance přichází do Banky Creditas řídit Jan Jeřábek

Jan Jeřábek

Jan Jeřábek

Novým ředitelem úseku retailového bankovnictví banky Creditas se k prvnímu červenci stal Jan Jeřábek. Ve funkci bude mít kromě retailu na starost také rozvoj produktů a řízení projektů. Na postu nahradil Radima Synka, který bude mít nově na starosti strategické a investiční projekty v rámci celé skupiny Unicapital, pod kterou Banka Creditas nebo třeba také Grand Hotel Pupp Karlovy Vary patří. Synek také zasedne v dozorčí radě Banky Creditas.

Jeřábek působil před příchodem do Banky Creditas 12 let na manažerských pozicích v České spořitelně a v celé finanční skupině Erste. Naposledy tam působil na pozicích ředitele úseku retailových produktů a ředitele úseku klientských nabídek a služeb. Předtím pracoval tři roky pro Bawag Bank CZ a šest let v české filiálce Abn Amro Bank (dnes RBS).

Banka Creditas se na nový bankovní subjekt změnila oficiálně k začátku letošního roku, dříve působila jako spořitelní družstvo Záložna Creditas. V retailu se chce prosadit zejména ve zhodnocení úspor a v platebním styku.