Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Retailový park v Mostě změnil majitele, chystá remodeling

Retailový park v Mostě

Retailový park v Mostě

Investiční fond Focus Estate Fund koupil od developera TK Development nákupní park Retail Park Most, o celkové rozloze 6.471 metrů čtverečních. Výši transakce ani jedna ze stran nechtěla komentovat. Jedná se o třetí investici fondu do komerčních nemovitostí. V portfoliu dřív nakoupených projektů jsou Retail Park Centro Ostrava v Česku, který má fond od loňska, a Galeria Sandomierz v Polsku. Pronájem centra Retail Park Most zajišťuje poradenská firma Cushman & Wakefield.

„Je to naše první akvizice projektu s relativně vysokou mírou neobsazenosti. Naším úkolem bude remodeling centra a tím zvýšení výnosnosti o 12 až 15 %. Jako jeden z prvních projektů plánujeme správně uspořádat dopravní i pěší dostupnost. Přípravné práce již započaly. Naším hlavním cílem je zvýšení návštěvnosti centra a zisku našich nájemců,“ řekl Maxim Shkolnik, partner Focus Estate Fund. Výši investice do remodelingu centra fond nekomentoval. 

„Prodej je v souladu s naší strategií developerské společnosti s portfoliem maloobchodních projektů. V tomto případě se kupujícím Retail Parku Most stal profesionální nemovitostní investiční fond, který jej bude moci dále rozvíjet,“ řekl Mogens Pedersen, generální ředitel TK Development. Do portfolia TK Development patří mimo jiné pražský outlet Fashion Arena. V příštím roce má firma v plánu otevřít své druhé outletové centrum v Česku, jedná se Outlet Arenu Moravia v Ostravě.