Retro Music Television vejde do Pařízkova regionálního multiplexu

Česká televizní stanice Retro Music Television, vysílající hudbu z 60. až 90. let, bude od 15. května vysílána v Regionální síti 7. Ta je v současné době k dispozici pro víc než 70 % území Česka. „Stanice bude v novém digitálním multiplexu dostupná na 4. pozici,“ uvedlo vedení televize. Regionální síť 7 provozuje společnost Progress Digital mediálního podnikatele Radima Pařízka (90 % v ní vlastní přes svou firmu Rádio Čas, zbylých 10 % drží Roman Jeřábek).

Dosah regionální sítě 7

Dosah regionální sítě 7. Kliknutím zvětšíte

Kabelový kanál bývalých zakladatelů hudebního Óčka bude Pařízek šířit ve své síti vedle veřejnoprávních kanálů ČT1, ČT2 a ČT Sport ve vysokém rozlišení obrazu (HD), které zařadil včera.

Regionální síť 7 se stane už třetí pozemní sítí, ve které bude Retro Music Television vysílat - kromě toho je v nabídce regionálních multiplexů 1 (v Plzni, Příbrami a Českých Budějovicích ji provozuje Ivo Brabec) a 4 (v Praze ho provozuje firma Prague Digital TV Leoše Pohla). Kromě Prahy a od poloviny dubna pak Plzně a Příbrami měla být stanice šířena také na Liberecku, Jablonecku a Českobudejovicku, nakonec se ale do avizovaných sítí nevešla.

„Původní dohoda s multiplexem 1 je přehodnocována z důvodu obsazenosti přislíbených vysílacích pozic. Retro Music Television je dále v regionech dostupná z vysílače na Plzeň-Košutka a Příbram-Hvězdárna. Signál není šířen z avizovaných Českých Budějovic, Jablonce nad Nisou a Liberce, důvodem je obsazenost vysílacích pozic, a to přesto, že byly Retro Music Televison přislíbeny,“ sdělila Médiáři mluvčí stanice Kateřina Kotalová.

Dosud si Retro Music Television mohli naladit pouze příjemci satelitního a kabelového vysílání, uživatelé internetu a mobilní aplikace Retro pro iPhone a iPad.

Programové schéma Retro Music Television

Programové schéma Retro Music Television. Kliknutím zvětšíte