Říbal z Evropy 2 bojuje proti nehodám

Lagardere Active spouští projekt Dopravní jednička za bezpečnější silnice.

Petr Říbal

Petr Říbal

Moderátor Evropy 2 Petr Říbal se stane tváří nového dlouhodobého „projektu společenské odpovědnosti“ Dopravní jednička. Projekt, který poběží celoročně, spouští provozovatel Evropy 2 Lagardere Active ČR ve spolupráci s Besipem. Za cíl má snížit počet dopravních nehod, přičemž jeho cílovou skupinu tvoří většina české populace, konkrétně lidé ve věku od tří do 79 let. Projekt počítá s oslovením až 3,75 milionu lidí v Česku. Na financování Dopravní jedničky se podílí Fond zábrany škod. Předpokládané náklady projektu v současnosti tvoří něco přes 15 milionů Kč, přičemž Lagardere se na jeho financování podílí zhruba 12,3 miliony Kč, Fond zábrany škod třemi miliony Kč a případné komerční partneři by měli přispět asi 500.000 Kč. 

„V rámci výběrového řízení jsme získali alespoň malou finanční výpomoc pro start tohoto projektu. Prostřednictvím našich rádií a digitálních a marketingových aktivit chceme otevřít toto celospolečenské téma. Přece jen rádio poslouchá v autě většina řidičů,“ říká Michel Fleischmann, prezident Lagardere Active ČR. V čase od šesti do devíti, kdy lidé jezdí do práce, patří rádia podle jeho slov mezi nejsledovanější média. 

Každá ze značek Lagardere Active se v rámci Dopravní jedničky zaměří na jinou cílovou skupinu účastníků silničního provozu, konkrétně na zralé účastníky, na začínající řidiče a konečně na děti, které se ho účastní jako chodci. Ve vysílání dvou hlavních rádií Lagardere, Evropy 2 a Frekvence 1, se tak objeví jednak spoty, jednak rozhlasové pořady k dopravě, a v rádiu Zet zase odborné vstupy a analýzy. Dětem je určena interaktivní dětská hra s prasátkem Piggy o dopravních značkách pro nejmenší. Dopravě se budou věnovat i speciální promo soutěže, road-show a eventy.

Projekt Dopravní jednička podporují i roadshow a eventy, včetně akcí určených dětem

Projekt Dopravní jednička podporují i roadshow a eventy, včetně akcí určených dětem

Podpora se objeví také v online, jednak na sociálních sítích rádií, jednak na samostatném webu Dopravnijednicka.cz, který bude platformou pro komunikaci příspěvků. Pro větší virtuální šíření využije projekt spojení s humorným webem Humr.cz

„Chceme docílit změny chování lidí na silnicích a inspirovat je k tomu, aby jezdili ladně a jednoduše. Třeba jako ve Francii, kde jsem dělal řidičák,“ uvedl Fleischmann.

„Největší problém na silnicích představují mladí lidé ve věku do 24 let. První dva roky po udělání řidičáku v 18 jsou nejkritičtější, s největším počtem nehod a úmrtí. I toto téma bude v projektu zohledněno,“ uvedl vedoucí Besip Martin Farář

Hlavní tvář projektu Petr Říbal se objeví mimo jiné ve speciálních virálních edukativních videích. „Podle jednoho globálního výzkumu, který probíhal na vzorku na 40.000 řidičů po celém světě, jsou řidiči nejagresivnější, když jí steaky. Zvláště steaky medium, kde je syrové maso. Asi se v nich probouzí pud lovce. K agresivitě vede podle tohoto výzkumu také pití bublinkové vody,“ uvedl na tiskové konferenci s úsměvem Říbal.