Richee přidává další dvě banky, Google Pay a nově je i pro Slováky

Aplikace Richee od Banky Creditas

Aplikace Richee od Banky Creditas přidala další banky i widgety

Mobilní aplikace Richee, jež nabízí na jednom místě přístup k účtům z různých bank, umí nově integrovat účty Raiffeisenbank a Wüstenrotu. Celkově si tak mohou uživatelé do Richeeho připojit už 11 bank - kromě zmíněných taky Banky Creditas, České spořitelny, Komerční banky, ČSOB (včetně Poštovní spořitelny), Moneta Money Bank, Fio, Air Bank a Equa Bank. „Hlavním cílem apliakce je napojení účtů všech bank na českém trhu, postupně bychom rádi přidali také vybrané slovenské banky,“ říká místopředseda představenstva Banky Creditas Kamil Rataj, který projekt Richee vede.

Apka se navíc otevřela Slovákům, kteří žijí na uzemí Česka. „Upravili jsme proces onboardingu tak, že Richee mohou používat i slovenští občané s daňovou rezidencí v Česku. Registraci lze provést dokonce na telefonní číslo se slovenskou předvolbou, stejně tak je možné poslat aktivační platbu ze slovenského účtu,“ přibližuje Rataj.

Další novinkou jsou widgety, jimiž může uživatel sledovat zůstatky na účtech, zadávat platby či si zapisovat útraty do virtuální peněženky přímo z hlavní obrazovky telefonu.

A Richee také spouští platby přes Google Pay. „V mobilním bankovnictví vidíme budoucnost, protože platby mobilem mohou zanedlouho nahradit hotovost i plastové karty. Placení mobilním telefonem je jednoduché, bezpečné a hlavně pohodlné,“ tvrdí Kamil Rataj. Apple Pay ani Garmin Pay zatím firma nenabízí.