Říhová výkonnou ředitelkou Lagardere

Martina Říhová po dvou dekádách vyměnila agenturní prostředí za mediální.

Martina Říhová

Martina Říhová

Novou výkonnou ředitelkou multimediální skupiny Lagardere Active ČR je od pondělí 6. listopadu Martina Říhová, dosavadní dlouholetá manažerka skupiny komunikačních agentur Publicis. Do její kompetence bude v novém působišti spadat řízení aktiv Lagardere, mezi něž patří rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance, Zet a Pigy i jejich online odnoží, včetně mobilních aplikací Youradio či Youradio News. Má nastavovat procesy, aby reflektovaly změny právě směrem k onlinu, které provozovatel rádií a webů nastartoval před dvěma lety. Funkce výkonného ředitele byla v Lagardere neobsazena od března, kdy Miroslav Hrnko odešel do čela mediazastupitelství Radiohouse.

Bude se podílet na klíčových rozhodnutích týkajících se obchodních, marketingových a výrobních aktivit Lagardere. Ve své pozici bude úzce spolupracovat s prezidentem firmy Michelem Fleischmannem. „Naše společnost proto neustále prochází dynamickými změnami v programu stanic, v marketingové i obchodní strategii, a hlavně se zaměřujeme ještě více na tvorbu digitálního obsahu. Tohle všechno se sebou ale nese i povinnosti směrem dovnitř firmy a je nutné, aby někdo všechny tyto proměny ve firmě řídil a koordinoval,“ říká Fleischmann.

Říhová se pohybuje v mediální oblasti více než 20 let. Působila jako mediální ředitelka v agentuře Leo Burnett Advertising, jako ředitelka mediální agentury MediaVest, později Starcom MediaVest Group, od loňského srpna pracovala ve skupině Publicis One na pozici chief integration officer.