Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ringier: Babiš nás nekoupil. Majitel Agrofertu od pondělí mlží na Twitteru

Sociální síť Twitter už lze považovat v Česku za etablovanou - podnikatel Andrej Babiš, který byl nedávno spolu s komentátorem HN Jindřichem Šídlem a moderátorem Českého rozhlasu a televize Martinem Veselovským oceněn jako objev roku právě na Twitteru, ji použil k mlžení ohledně jedné z možných největších tuzemských mediálních akvizic posledních let - koupě české pobočky švýcarsko-německého podniku Ringier Axel Springer. Jeho náznaky spekulace o této transakci notně přiživily.

Andrej Babiš se kvůli některým tvrzením soudí s Bleskem a na redaktora Reflexu Petra Holce podal trestní oznámení. Repro: twitter.com/andrejbabis

Andrej Babiš se kvůli některým tvrzením soudí s Bleskem a na redaktora Reflexu Petra Holce podal trestní oznámení. Repro: twitter.com/andrejbabis

Vydavatelství ovšem s odkazem na své zahraniční špičky tvrdí, že je po všem a transakce neproběhla. „Koncern Ringier Axel Springer Media AG byl osloven podnikatelem Andrejem Babišem, který projevil o firmu v České republice zájem. Ringier Axel Springer AG však vyjednávání ukončil a žádná další jednání nepokračují,“ uvedla dnes odpoledne mluvčí firmy Kateřina Kuchařová.

Web iHNed.cz dnes napsal, že Babiš potvrdil koupi, pak se ukázalo, že si jen nerozuměli právě na Twitteru. Za hotovou měl transakci už v pondělí deník E15.cz, podle něj kupní cena činila 4 miliardy Kč. Už před šesti týdny psal Borovan.cz, že „transakce v těchto dnech finišuje“.

„Ringier Axel Springer CZ, to je jenom téměř dokonalá mlha zakrývající mnohem významnější akvizici v běhu. O té se bude drnčet od úsvitu do soumraku aspoň rok,“ poznamenává v této souvislosti Motejlek.com.

Vše se děje v době, kdy chemicko-potravinářský mogul Ringier právně napadá - začal se soudit s deníkem Blesk o údajné nepravdy v článcích tohoto bulvárního titulu a minulý týden se rozhodl podat trestní oznámení pro pomluvu na redaktora Reflexu Petra Holce. I toto svérázně glosuje na Twitteru.

Ocenění za objev roku si Babiš odnesl začátkem června z prvního ročníku ankety Tweet roku.