V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Řízením Atmedia pověřena Vasilová

Dosavadní šéf české pobočky polské firmy Petr Majerik odešel do Economie.

Michaela Vasilová. Foto: Atmedia

Michaela Vasilová. Foto: Atmedia

Prozatímní generální ředitelkou české pobočky mediálního zastupitelství Atmedia byla jmenována Michaela Vasilová, která ve firmě dělá šest let od jejích počátků, naposledy jako strategická ředitelka. Nahradí tak Petra Majerika, který po čtyřech letech nyní odešel do vedení vydavatelství Economia. Vasilovou má podporovat zástupce managementu Atmedia Group Tomasz Puczkowski.

Pro mediální zastupitelství Atmedia, které vstoupilo na český trh zhruba před šesti lety, v září 2008, je odchod ředitele Majerika dalším oslabením v krátké době. Vedle této nezanedbatelné personální změny přišlo s koncem minulého roku o kontrakt na prodej reklamního času na stanicích hudební televize Óčko - mediální skupina Mafra Andreje Babiše se je totiž rozhodla převést pod křídla zastupitelství Media Club televize Prima spoluvlastněné Ivanem Zachem. Nepočítáme-li televizi Šlágr, bylo Óčko nejsledovanější z třicítky stanic, které Atmedia zastupuje.

V sousedním Polsku se už déle spekuluje o prodeji Atmedie, o polskou matku české pobočky měla v nedávné minulosti podle titulu Puls biznesu konkrétně zájem ruská Gazprom Media. Atmedia je od podzimu 2013 součástí americké mediální společnosti AMC Networks.