Nadace OSF bude mít od července novou ředitelku. Stane se jí Martina Břeňová, bývalá ředitelka pro program a rozvoj soukromého Nadačního fondu Avast. Vystřídá Roberta Basche, který byl ředitelem nadace od roku 2009 a pokračovat v ní bude jako člen správní rady. Jde o druhou změnu ve vedení organizace, jež si letos připomíná 30 let od svého založení. Nadace dále uvádí, že po dobu svého působení podpořila až 10.000 projektů českých neziskových organizací i jednotlivců částkou přes 2 miliardy Kč.
První ředitelkou Nadace OSF se v roce 1992 stala Marie Kopecká. „Poté, co Georgi Sorosovi předložila plán na rozvoj občanské společnosti v Česku, přešla Marie Kopecká z pozice programové manažerky Nadace Charty 77 na pozici první ředitelky nově vzniklé Nadace OSF v Praze,“ popisuje organizace. „Marie vedla Nadaci celých 17 let a hned od počátku těžila z jejího napojení na mezinárodní síť,“ uvádí dál. Za vedení Kopecké se nadace věnovala tématům jako paliativní péče, dobrovolnictví, reforma vzdělávání, podpora médií, transparentních státních institucí či komunitních rolí muzeí a knihoven, a nových způsobů práce. Poskytovala zahraniční stipendia a stáže pro lidi z byznysu, lékaře, umělce (David Černý, František Skála, Kryštof Kintera).
V roce 2009, kdy Kopeckou v ředitelské roli střídal Basch, se očekávalo osamostatnění nadace od mezinárodní sítě Open Society Foundations, kterou založil právě americký filantrop Soros. V roce 2012 bylo financování evropských nadací včetně české OSF oficiálně ukončeno. Následovalo vybudování samostatného fundraisingu a PR. V Česku vznikaly pod Baschovým vedením iniciativy jako Rekonstrukce státu, Nadační fond Eduzměna nebo třeba Česko.Digital. Basch stál také u počátků Novinářské ceny a zrodu Fondu Otakara Motejla. Zaměstnanců přibylo z šesti na 24.

Reklamní tvůrci vyloučili Marka Prchala z klubu ADC, argumentují etikou a morálkou

Daniela Chovancová přešla z Alzy do Kiwi.com

Regionální obchod A 11 řídí Fajtl, ředitelkou redakcí a obsahu je Štanglová
