Rock Radio centralizuje program, kompletně se přesouvá do Prahy

Stanice zaměřená na rock finalizuje své přípravy na celoplošné vysílání v digitálních sítích.

Rock Radio, jedna ze stanic rozhlasové skupiny Media Bohemia, se kompletně přesouvá do Prahy. Dosud stanice vysílala odpojované vysílání pro západní, jižní a severní Čechy a pak pro Prahu a zbytek republiky. Nyní dochází k centralizaci programu a k přesunu celého týmu do pražské centrály. Regionálně odpojované nadále zůstanou už jen reklamní breaky.

Rádio se tímto krokem připravuje na celoplošné vysílání a vstup do digitálního vysílání v systému DAB. Děje se tak poté, co stanice loni změnila programové vedení a letos přeobsadila ranní showspustila reklamní kampaň Nemusíš! Na sklonku letoška si rádio připomene 15 let fungování, a to listopadovým koncertem v Plzni. Uvádí, že nejsilnější a nejloajálnější komunitu posluchačů má právě v západních a jižních Čechách. Hlavní město Prahu, odkud nyní vysílá, pokrývá teprve dva a půl roku.

Pokrytí signálem Rock Radia. Repro: Media Bohemia

Pokrytí signálem Rock Radia. Repro: Media Bohemia

„Brzy Rock Radio vstoupí do celoplošného DAB, tak už nemá odpojované vysílání žádný význam a jsme nuceni celý náš program přizpůsobit tomuto novému kanálu. Rušíme tak naše studio v jižních Čechách, odkud jsme odbavovali vysílání pro jižní, západní a severní Čechy a zavádíme celoplošně šířený program,“ říká Ondřej Cikán, programový ředitel Rock Radia. „Většina programu už z Prahy byla odbavovaná, proto se jedná pouze o odpolední vysílání, které nově bude pro všechny okruhy odbavovat z Prahy odpolední kapitán Jirka Weingartner alias Weigyzz. Museli jsme se tak rozloučit s dlouholetou stálicí našeho éteru, populárním Marothou,“ doplnil. Celkově se tým zmenšil zhruba o desítku lidí.