Rockaway spustí e-shop s potravinami Kolonial.cz

Podnik Havrlanta a Křetínského začne konkurovat nákupním službám Teska či Mitonu.

Koloniál se představil na letošním Retail Summitu. V diskusi zprava Petr Vyhnálek, Martin Kasa a šéfredaktor Médiáře Ondřej Aust jako moderátor

Koloniál se představil na letošním Retail Summitu. V diskusi zprava Petr Vyhnálek, Martin Kasa a šéfredaktor Médiáře Ondřej Aust jako moderátor

Společnost E-commerce Holding ze skupiny Rockaway se pustí do prodeje potravin přes internet. Na pražském Retail Summitu, výročním setkání podnikatelů v maloobchodě, oznámila, že název e-shopu bude Kolonial.cz. Povede ho Petr Vyhnálek, dlouholetý šéf tuzemského řetězce Globus. „Koloniál byl v minulosti tradiční služba, postavená na osobním přístupu a znalosti svého zákazníka, to jsou hodnoty, na kterých by měl stát i náš projekt,“ uvedl k názvu nové služby Vyhnálek.

Na konferenci uvedl, že služba bude spuštěna v letošním prvním pololetí a do pěti let počítá s obratem 4 až 5 miliard Kč. Rockaway se při spouštění služby nespojuje s žádným dalším partnerem z řad tradičních řetezců.

Značka nové služby Kolonial.cz

Značka nové služby Kolonial.cz

E-commerce Holding zastřešuje síť specializovaných e-shopů, spoluvlastněnou skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta a čerstvě společností Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Spuštěním internetového Kolonialu se vydávají na trh, kde už působí služby iTesco.cz řetězce Tesco či Rohlik.cz spoluvlastněný skupinou Miton a Tomášem Čuprem, který stál u zrodu úspěšných služeb Slevomat a Dámejídlo.cz.

E-commerce Holding už pod sebou má sportovní e-shopy (Sporty.cz a Snowboards.cz), obchod s dětským zbožím Proděti.cz, módní nákupní kluby Bigbrands.cz a MódníGuru.cz a e-shopy ze segmentu životního stylu pod hlavičkou Vivantis (Parfémy.cz, Krása.cz či Zdraví.cz).