Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Roklen dal svou směnárnu i na web Economie

iHNed.cz umožňuje směn nad tisícovku eur. Přes Roklen se už směnilo půl miliardy korun.

Finanční skupina Roklen Rudolfa Ovčařího a Jana Klenora se kvůli nové službě spojila s vydavatelstvím Economia Zdeňka Bakaly. Na webu Bakalových Hospodářských novin teď nabízejí službu HN směna, internetovou směnárnu dovolující převádět až 30 měn a zahraniční platební styk do víc než 200 zemí. Využití služby je podmíněné registrací uživatele. Minimální směnitelnou částkou je ovšem 1.000 eur, tedy kolem 27.000 Kč.

„Za směnu peněz a následnou platbu klient neplatí žádné poplatky za služby,“ tvrdí Roman Latuske, generální ředitel Economie. „HN směna je první služba mimo mediální oblast pod značkou Hospodářské noviny a brzy představíme další,“ doplnil.

Skupina Roklen směnu peněz provozuje pod vlastní značkou RoklenFx tři měsíce. Poslední dubnový týden ohlásil Roklen, že jeho klienti za čtvrt roku pilotního provozu internetové služby směnili přes 500 milionů Kč. Jak řečeno, systém pracuje bez poplatků, s pevnou kurzovou marží 0,08 %.

Obchodním ředitelem Roklenu je Radim Krejčí, hlavním ekonomem Lukáš Kovanda. Skupina vznikla v roce 2014. Poskytuje též ekonomické a finanční zpravodajství Roklen24.cz, s jehož správou ji pomáhalo Echo Media Dalibora Balšínka. Spolumajitel Roklenu Klenor je přitom věřitelem Echa. Roklen také slibuje brzké spuštění crowdfundingové platformy zaměřené na startupy Fundlift.