V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Romana Jourdren povýšila v GSK na šéfku pro střední a východní Evropu

Romana Jourdren

Romana Jourdren

Výrobce produktů v oblasti wellness, orální hygieny, výživy a dermatologie firma GlaxoSmithKline (GSK) Consumer Healthcare má novou generální ředitelku pro střední a východní Evropu, stala se jí Romana Jourdren. Ta dosud působila ve funkci generální ředitelky pro Česko a Slovensko. V její původní funkci ji nahradil Pavel Behenský, dosavadní obchodní ředitel.

Pavel Behenský

Pavel Behenský

Romana Jourdren bude v nové roli zodpovědná za všechny aktivity GSK Consumer Healthcare napříč 30 trhy, z nichž nejdůležitější jsou Rusko, Polsko, Ukrajina, Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Agendu bude řídit z Varšavy, kde sídlí centrála pro region. Před prací v GSK, kam nastoupila v roce 2013, působila ve firmách Philips, EgonZehnder, Danone nebo Kimberly Clark. 

Pavel Behenský se své předchozí pozice obchodního ředitele pro Česko a Slovensko ujal po vytvoření společného podniku mezi Novartis OTC a GSK Consumer Healthcare v roce 2013. Předtím pracoval jako business unit head mass market. Před GSK pracoval pro Procter & Gamble, Danone a Fromageries Bel.