„Roste hrozba ztracené generace.“ Mobilní hra pomáhá dětem v Sýrii

Husky: The Savior přispívá syrským dětem na vzdělání i zdravotní péči

Husky: The Savior přispívá syrským dětem na vzdělání i zdravotní péči

Čeští herní vývojáři ViniApps ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA spouští charitativní mobilní hru Husky: The Savior. Jejím prostřednictvím chtějí lidem po celém světě umožnit aktivně se zapojit do pomoci dětem postiženým konfliktem v Sýrii.

Hraním hry lidé tvůrcům pomohou získat peníze na vzdělávací aktivity organizace ADRA, která v Sýrii působí. „Většina zisku půjde na vzdělávací a sociálně-psychologickou pomoc dětem zasaženým následky probíhající občanské války v Sýrii,“ uvádí ředitel české pobočky organizace ADRA Radomír Špinka, „právě v investicích do obnovy školství, ale i zdravotnictví a infrastruktury přímo v zasaženém regionu vidíme spolu s tvůrci jednu z možných cest řešení.“ Vedle dobrovolných nákupů herní měny hra generuje zisk na finanční sbírku i prostřednictvím reklam, jež má uživatel možnost dobrovolně zhlédnut přímo v aplikaci.

Hra se také snaží upozornit na rostoucí problém takzvané ztracené generace. „V Sýrii a v sousedních státech, kam syrské rodiny utekly, neustále roste  ztracená generace. Jedná se o generaci dětí, které mají kvůli válce omezený přístup do škol a tím prakticky ani žádnou budoucnost. Konkrétně v Libanonu se jedná o více jak půl milión dětí a ADRA a i jiné organizace dělají všechno proto, aby se ona ztracená generace redukovala. Celá nevzdělaná generace totiž může znamenat obrovský problém do budoucna, kterému musíme nutně předcházet,“ vysvětluje Radek Špinka, který má s misemi z Blízkého východu osobní zkušenost.

Hra je postavena na přenesené metafoře, ve které věrný přítel člověka - pes plemene husky - zachraňuje ztracená štěňata. Jedná se o jednu z takzvaných endless runner games, kdy je účelem získat co nejvíc bodů, tedy doběhnout co nejdál a najít tak co nejvíc štěňat. V případě ztráty života je možné se do hry vrátit zhlédnutím reklamy, která je další cestou, jak aplikace nenásilně získává zisk na charitativní účely. Aplikace je dostupná na Android i iOS.

Hrdinou hry je husky, který zachraňuje ztracená štěňata

Hrdinou hry je husky, který zachraňuje ztracená štěňata

Hra funguje na principu "endless runner

Hra funguje na principu endless runner