Rožánek odchází z Českého rozhlasu

Odborník na digitalizaci opouští veřejnoprávní rádio po osmi letech.

Filip Rožánek letos v dubnu oceněn za svůj projekt Srpen 1968 na sociálních sítích

Filip Rožánek letos v dubnu oceněn za svůj projekt Srpen 1968 na sociálních sítích

Analytik strategického rozvoje Českého rozhlasu Filip Rožánek z veřejnoprávního rádia odchází. „Po 8 letech a 4 měsících končí k dnešnímu dni moje mise v Českém rozhlase ‚pro nadbytečnost‘,“ oznámil dnes dopoledne na Facebookuna Twitteru.

Podle oficiálního vyjádření mluvčí rozhlasu Terezy Krásenské pro Médiář souvisí Rožánkovo propuštění s rušením sekce strategického rozvoje a v návaznosti na to se zrušením jeho pozice analytika v této sekci. Rožánek odchází dohodou, doplnila mluvčí. Později doplnila jako důvod „ztrátu důvěry“ ze strany vedení.

Rozhlas v čele s Peterem Duhanem se tak loučí s jedním ze svých nejvýraznějších pracovníků. Rožánek výrazně pomohl k vnímání veřejnoprávního rozhlasu jako progresivního média třeba „přímým přenosem z okupace“ Srpen 1968, za nějž v dubnu dostal cenu za inovativní žurnalistiku a už loni - z dnešního pohledu paradoxně - jej za to Duhan obdaroval cenou generálního ředitele.

Rožánek se podílel také na rozvoji dětského vysílání Českého rozhlasu v éteru i na webu. Patří také k předním odborníkům na digitalizaci rádia, zastupoval Český rozhlas na mezinárodních fórech.

Doplněno

Filip Rožánek večer na Facebooku reagoval na dodatečné vysvětlení, které rozhlas ústy své mluvčí poskytl: „Mrzí mě, že se z Českého rozhlasu šíří do médií očerňující informace, že jsem byl propuštěn pro ‚ztrátu důvěry vedení‘. Je to informace překvapivá, protože jsem se ji dočetl až na mediálních serverech. Je to však především informace hrubě nepravdivá, zavádějící a poškozující mé jméno. Proto si sami přečtěte důvod, který jsem obdržel písemně i ústně. Žádné jiné zdůvodnění, ani neoficiální, jsem neobdržel.“

Zdůvodnění

V jedné z diskusí na síti také přiblížil okolnosti svého odchodu: „Jak bylo oznámeno, rozhlas nejprve ve středu zrušil celou sekci i s náměstkem a jednotlivé podřízené odbory (například Nová média) byly převedeny do jiných částí rozhlasové organizační struktury. Jediné místo, které převedeno nebylo a které bylo zrušeno, je to moje (byl jsem přímým podřízeným končícího náměstka). Tak to stojí i v dohodě o rozvázání pracovního poměru. O to více mě následné vyjádření o jakési ztrátě důvěry u vedení zarazilo a zamrzelo.“