Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Šéfem rozhlasu Končelík, Kralert, Němeček, Skřivánek či Zavoral

Dnes zvolená pětice finalistů se má před rozhlasovou radou představit 20. ledna.

Český rozhlas hospodaří s více než dvěma miliardami korun ročně. Foto: Profimedia.cz

Český rozhlas hospodaří s více než dvěma miliardami korun ročně. Foto: Profimedia.cz

Do finále volby nového generálního ředitele Českého rozhlasu postoupili děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík, bývalý šéfredaktor Respektu a nyní právník bohnické léčebny Tomáš Němeček, úřadující šéf veřejnoprávního rádia René Zavoral, bývalý finanční ředitel České televize a nyní manažer IT v České spořitelně Michael Kralert a ředitel divize Euro E15 vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek. Tajným hlasováním o tom na dnešní schůzi rozhodla Rada Českého rozhlasu. Vybírala z 26 adeptů, kteří splnili formální požadavky. Radní přitom vycházeli z předložených kandidátských projektů.

Končelík, Němeček a Zavoral dostali od devíti radních celkem 6 hlasů, Kralert a Skřivánek 5 hlasů. Hlasy rovněž dostali, ale nepostupují Jan Mrzena, Karel Zýka (4 hlasy), Zdeněk Duspiva (2 hlasů), Tomáš Böhm, Vladimír Karmazín, Ondřej Kopa, Jaromír Skopalík a Petr Žantovský (1).

Pětice finalistů se má před radou osobně představit 20. ledna. Každý z nich dostane 30 minut na prezentaci, z toho 15 minut na představení kandidátského projektu a 15 minut následně na doplňující dotazy radních. O novém šéfovi, nástupci Petera Duhana, se má rozhodnout nejpozději 3. února.