Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Šéfem rozhlasu Končelík, Kralert, Němeček, Skřivánek či Zavoral

Dnes zvolená pětice finalistů se má před rozhlasovou radou představit 20. ledna.

Český rozhlas hospodaří s více než dvěma miliardami korun ročně. Foto: Profimedia.cz

Český rozhlas hospodaří s více než dvěma miliardami korun ročně. Foto: Profimedia.cz

Do finále volby nového generálního ředitele Českého rozhlasu postoupili děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík, bývalý šéfredaktor Respektu a nyní právník bohnické léčebny Tomáš Němeček, úřadující šéf veřejnoprávního rádia René Zavoral, bývalý finanční ředitel České televize a nyní manažer IT v České spořitelně Michael Kralert a ředitel divize Euro E15 vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek. Tajným hlasováním o tom na dnešní schůzi rozhodla Rada Českého rozhlasu. Vybírala z 26 adeptů, kteří splnili formální požadavky. Radní přitom vycházeli z předložených kandidátských projektů.

Končelík, Němeček a Zavoral dostali od devíti radních celkem 6 hlasů, Kralert a Skřivánek 5 hlasů. Hlasy rovněž dostali, ale nepostupují Jan Mrzena, Karel Zýka (4 hlasy), Zdeněk Duspiva (2 hlasů), Tomáš Böhm, Vladimír Karmazín, Ondřej Kopa, Jaromír Skopalík a Petr Žantovský (1).

Pětice finalistů se má před radou osobně představit 20. ledna. Každý z nich dostane 30 minut na prezentaci, z toho 15 minut na představení kandidátského projektu a 15 minut následně na doplňující dotazy radních. O novém šéfovi, nástupci Petera Duhana, se má rozhodnout nejpozději 3. února.