Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Rozhlas umožnil psát si s olympioniky v Soči, přes aplikaci Fanstars

Přehled mobilních aplikací, v nichž lze sledovat zimní olympiádu

Ode dneška, pátku 7. února do neděle 23. února probíhají zimní olympijské hry v ruském Soči. Český olympijský výbor, Český rozhlas i organizační výbor her nabízí mobilní aplikace se zpravodajstvím ze zimní olympiády či z pražského olympijského parku na Letné nebo s možností posílat vzkazy sportovcům.

Vzkazovník Fanstars vyvinula pro Český rozhlas agentura Ogilvy & Mather se studiem Adikt Mobile

Vzkazovník Fanstars vyvinula pro Český rozhlas agentura Ogilvy & Mather se studiem Adikt Mobile

Fanstars pro Android a iOS

Reklamní agentura Ogilvy & Mather a vývojářské studio Adikt Mobile připravily pro Český rozhlas aplikaci, přes níž mohou fanoušci posílat textové vzkazy kterémukoli z 88 českých olympioniků v Soči. Ti naopak mohou rychle odpovídat. Děje se tak přes hvězdy na obloze, na něž uživatel namíří svůj mobil a vybere z nich. Pak si vybere podle sportu konkrétního příjemce a zadá vzkaz.

ZOH 2014 pro AndroidOSWindows Phone

Oficiální aplikace Českého olympijského výboru, sponzorovaná T-Mobilem, přináší sportovní zpravodajství webu iDnes.cz včetně živých textových přenosů, program, her, výsledky a zprávy z parku na Letné. Denně se v ní soutěží o mobilní telefony.

Letná 2014 pro AndroidiOSWindows Phone

Další aplikace Českého olympijského výboru, rovněž podporovaná T-Mobilem, slouží jako průvodce olympijským parkem na Letné. Je tam program dění - včetně koncertů - v areálu, jeho mapa a možnost vygenerovat si bezplatnou vstupenku. Návštěvníci tak mají ušetřit 50 Kč oproti běžnému prodeji, slibují autoři aplikace.

Sochi 2014 Results pro Android, BlackBerryiOSWindows Phone

Oficiální aplikace organizačního výboru her v ruské Soči přináší kompletní program a výsledky. Praktické je, že si lze vybrat preferovanou zemi a oblíbený sport a nechat si posílat na displej upozornění o novinkách včetně získaných medailí.

Sochi 2014 Guide pro Android, BlackBerry, iOSWindows Phone

Organizátoři her přichystali také mobilního průvodce pro ty, kteří se pojedou podívat na olympiádu přímo na místo.

Sport.cz pro  Android a iOS

Seznam.cz aktualizoval své sportovní mobilní zpravodajství o novinky, výsledky, program a přehled medailí z aktuální olympiády.

Tipy na další olympijské aplikace uvítáme na ondrej@aust.cz.