V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Rozhlas zrušil většinu tendru na multimedializaci

Český rozhlas vybral nové dodavatele obsahu jen pro web Poradna a část webu Mozaika. Pro Juniora a Webík je bude hledat znovu, předtím totiž vyloučil jediného uchazeče.

Český rozhlas. Foto: Profimedia.cz

Český rozhlas hospodaří s více než dvěma miliardami korun ročně. Foto: Profimedia.cz

Z veřejného řízení na multimedializaci obsahu Českého rozhlasu zatím vzešli jen dodavatelé obsahu pro literární sekci webu Mozaika a pro web Poradna. Pro weby Junior a Webík a pro hudební sekci webu Mozaika bude veřejnoprávní stanice hledat obsahové tvůrce znovu. Nové veřejné řízení bude vypsáno i na jazykové korektury webů rádia Wave a sekce Česky a hezky. Médiáři to potvrdila Zora Karmazín Blümlová, ředitelka odboru generálního ředitele Českého rozhlasu.

Jména vítězných dodavatelů, jejichž úkolem bude v příštích čtyřech letech vydavatelská a multimediální činnost spojená s weby Mozaika a Poradna, Blümlová neuvedla s odkazem na to, že „v tuto chvíli probíhají podpisy smluv“. Odhadovaná hodnota zakázky, spojené s literární sekcí webu Mozaika, činí 650.000 Kč, zakázka na tvorbu obsahu webu Poradna představuje 700.000 Kč. Celková hodnota zakázky na multimedializaci obsahu Českého rozhlasu dělá 4 miliony Kč s tím, že půjde o čtyřletou spolupráci.

Tendr na dodavatele obsahu pro weby Junior a Webík (v hodnotě 1,3 milionu Kč) byl podle Blümlové zrušen, jelikož „po posouzení nabídek a vyloučení jediného uchazeče, který podal nabídku, nezbyla k hodnocení žádná nabídka“. Také tendr na jazykové korektury (za 700.000 Kč) skončil z důvodu, že se do něj přihlásil jen jeden uchazeč, který podle Českého rozhlasu neposkytl v zákonné lhůtě řádnou součinnost při podpisu smlouvy. Do tendru na dodavatele obsahu pro hudební Mozaiku za 650.000 Kč se nepřihlásil nikdo. Všechny tyto zakázky proto budou vypsány znovu.