Rozhlasová rada uspořádala další debatu. Bolela

Dvě hodiny nestačily. Čtveřice panelistů se k tématu mediální výchovy pořádně nedostala.

Zleva Procházka, Neff, Žantovský, Pokorný, Petrov

Pánové se sešli v Galerii Vinohradská, kde obyčejně zasedá rozhlasová rada. Zleva Procházka, Neff, Žantovský, Pokorný, Petrov

Rada Českého rozhlasu, která má ze zákona kontrolovat, chce i vzdělávat, uspořádala proto na půdě veřejnoprávního rádia v pořadí třetí debatu. Do panelu se stejně jako v předchozích dvou případech (věda nevěda, dezinformace a mediální manipulace), dostali pouze muži, ti se zase ovšem téměř nedostali k tématu. Tím měla být mediální gramotnost a mediální výchova

Rozhlasoví radní do panelu pozvali spisovatele a vydavatele Neviditelného psa Ondřeje Neffa, místopředsedu Rady ČTK Petra Žantovského, člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadima Petrova a ombudsmana Českého rozhlasu Milana Pokorného. Jak poznamenal v pozvánce web Česká média„z panelistů se nikdo systematicky a do hloubky mediální gramotností a mediální výchovou nezabývá, přesto mohou zaznít na debatě informace zajímavé“. To se nestalo. Panelisté většinu času volně vykládali své teorie o médiích.  

Dvouhodinová debata byla nekonkrétní i kvůli moderaci bývalého rozhlasáka Tomáše Procházky, který podobně jako v případě minulého „myšlenkování o fake news“ víc konstatoval, než se tázal. Mimo jiné pochválil zakladatele jednoho z prvních českých internetových médií Neffa, že i přes pokročilý věk ovládá digitální média. Do spisovatelova zamyšlení nad vlivem youtubera Kovyho na mladé lidi vstoupil se slovy, že „takto působil i Hitler“. To Neff nazval silnou demagogií. „Je to silná káva, neřekl bych, že demagogie,“ kontroval moderátor. 

Mediální výchovu moderátorovi navzdory rozebrali konkrétněji Žantovský a Neff. První kritizoval semestr pro seniory Médiím na kloub a zakázal by přístup neziskových organizací do škol. Podle druhého je mediální výchova nesmysl. „Nechal bych školu školou, aby se tam děti učily počítat, psát bez chyby a vzoreček modré skalice,“ vysvětloval Neff.

„Už mě to trochu bolí, mluvit o médiích,“ prohlásil v jeden moment Vadim Petrov a shrnul tak pocity všech diváků, s nimiž Médiář po rozpravě hovořil.